Badania prenatalne USG

banana
Posty: 43
Rejestracja: pt mar 12, 2021 11:47 am

Badania prenatalne USG

Post autor: banana »

Na jakie USG podczas badań prenatalnych się decydujecie? Wiem, że istnieje kilka wersji USG prenatalnego, dlatego jestem ciekawa. Chcę się umówić do pani doktor Rozmus-Warcholińskiej w Gyncentrum na USG prenatalne i chyba można u niej wykonać wersję 3D i 4D. W sumie to bardzo chciałabym zobaczyć taki filmik z badania, a wy co myślicie?

mamonka
Posty: 72
Rejestracja: sob sty 30, 2021 4:38 am

Re: Badania prenatalne USG

Post autor: mamonka »

Jak najbardziej, taka wersja jest najlepszej jakości i warto ją wykonać, chociażby dla najdokładniejszego wyniku badania. Też wiele dobrego słyszałam o tej pani doktor Rozmus-Warcholińskiej i gdybym znowu zaszła w ciążę, to bym się do niej zapisała.

furka
Posty: 174
Rejestracja: śr mar 10, 2021 3:47 pm

Re: Badania prenatalne USG

Post autor: furka »

Nie tylko usg, ja miałam także badania prenatalne z krwi wykonywane. Na podstawie takiej próbki analizowane jest dokładnie DNA dziecka. Jest to badanie nifty pro, nieinwazyjny test z ubezpieczeniem wyniku w cenie. Badanie pozwala na wykrycie 94 różnych chorób, w całej Polsce można je wykonać i to nawet w dniu zapisu.

minella
Posty: 108
Rejestracja: pt wrz 17, 2021 9:51 am

Re: Badania prenatalne USG

Post autor: minella »

Ja miałam podobne badanie prenatalne, bo zrobiłam sanco w laboratorium diagnostyka, to dokładne badanie badające czy płód ma wady genetyczne, jest bezinwazyjne, do badania wystarczy odrobina krwi ciężarnej

Aśka
Posty: 293
Rejestracja: wt lis 10, 2020 12:06 pm

Re: Badania prenatalne USG

Post autor: Aśka »

My właśnie planujemy powiększenie naszej rodziny. Zastanawiam się nad przeprowadzeniem badań genetycznych u siebie i swojego męża. Takie badania zrobisz w gyncentrum https://www.gyncentrum.pl/badania-genetyczne. Myślę, że warto robić takie badania, żeby sprawdzić, czy nie mamy predyspozycji genetycznych do chorób nowotworowych lub nosicielstwa chorób genetycznych

ODPOWIEDZ